POLICIJSKA UPRAVA MEĐIMURSKA
Jakova Gotovca 7, 40 000 Čakovec, tel.: +385 40 373 111
međimurska uprava > Vijesti > Sedamdesetak trkača sudjelovalo na Memorijalnoj utrci Željko Murk

Sedamdesetak trkača sudjelovalo na Memorijalnoj utrci Željko Murk

12. veljača 2018. -

Protekle subote, 10. siječnja u jutarnjim satima u organizaciji Policijske uprave međimurske, IPA-e Međimurje, UHVIDR-e Čakovec i Atletskog kluba Međimurje, održana je atletska utrka - „Memorijalna utrka Željko Murk“, kojom će je obilježena 15. godišnjica tragične pogibije policijskog službenika Policijske uprave međimurske, Željka Murka.

Sedamdesetak zaljubljenika u trčanje, od čega polovica pripadnika policije, branitelja i vatrogasaca, sudjelovalo je na prvoj memorijalnoj utrci u spomen na Željka Murka.

Start utrke bio je kod objekta UHVIDR-e na obali jezera na rijeci Dravi u Gornjem Kuršancu, odakle su sudionici krenuli prema IPA Centru međimurske policije i vratili se natrag do objekta UHVIDR-e. Staza je bila iznimno teška jer je većim dijelom bila prekrivena snijegom ali unatoč tomu svi natjecatelji završili su utrku.

„I na ovaj  način željeli smo odati počast i zahvalu tragično poginulom djelatniku Policijske uprave međimurske koji je izgubio život obavljajući častan policijski posao. Također, ovom utrkom želi se promovirati zdrav način života i poticati na sportsko-rekreativne aktivnosti.“ – istaknuo je predsjednik IPA- e Međimurje, Darko Dragičević.